Polecamy

Jak rozpoznać depresję u dziecka?

|
|
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fundacja Pomoc Autyzm organizuje webinarium, podczas którego znana lekarka psychiatrii dziecięcej opowie o dziecięcych zaburzeniach nastroju, sposobach i rozpoznania i zalecanej terapii.

Statystyki samobójcze rosną z każdym rokiem. Z policyjnych danych za 2019 rok wynik, że samobójstwo popełniło aż 94 nastolatków w wieku 13-18. W grupie 7-12 na tak rozpaczliwy ruch zdecydowała się 4 dzieci. Dla porównania osoby w wieku 19-24 znacznie częściej popełniają samobójstwo, a w 2019 roku zdecydowało się na to aż 360 osób. Samobójstwo może być efektem przewlekłej depresji, na którą obecnie leczy się 1.5 miliona Polaków. Wczesne wykrycie problemu może ocalić życie dziecka i pomóc mu wyleczyć się z chorób psychicznych. O tym, w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem, na jakie jego zachowania należy zwrócić uwagę i z kim skontaktować się w sprawie pomocy opowie podczas wykładu lek. med. Ewa Urbanowicz.

Szkolenie on-line

Zajęcia odbędą się 12 stycznia o godzinie 19:00. Szkolenie jest płatne i obowiązują na nie wcześniejsze zapisy. W ramach wykupionego pakietu uczestnik otrzyma zestaw materiałów szkoleniowych, zaświadczenie udziału oraz dostęp do nagrania wykładu. Fundacja Pomoc Autyzm organizuje liczne szkolenia i warsztaty z zakresu psychologii, psychoterapii i zaburzeń dziecięcych, dlatego warto zapoznać się z ich ofertą i poszerzyć swoją wiedzę.

Fot. Cottonbro/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pomóc dziecku w rozwoju motoryki?
|
Jak pomóc dziecku w rozwoju motoryki?
Rozwój motoryczny dziecka odgrywa kluczową rolę w jego ogólnym rozwoju i codziennym funkcjonowaniu. Wspieranie tego procesu poprzez odpowiednie zabawy i […]
Promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych: korzyści i praktyczne porady
|
Promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych: korzyści i praktyczne porady
Zapoznaj się z korzyściami wynikającymi z promowania aktywności fizycznej wśród dzieci. Praktyczne porady pomogą Ci skutecznie zainteresować najmłodszych sportem.
Czy soczewki kontaktowe są dla każdego? Poradnik wyboru idealnego produktu
|
Czy soczewki kontaktowe są dla każdego? Poradnik wyboru idealnego produktu
Dowiedz się, kto może korzystać z soczewek kontaktowych i jak wybrać produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Przydatne porady dla każdego, kto zastanawia się nad zmianą okularów na soczewki.